3.02 „Fotografie z tłem 2″. Spotkanie w Muzeum Emigracji

Termin: 3.02.2018, godz. 19.00
Miejsce: Muzeum Emigracji w Gdyni
Wstęp wolny

Z okazji 92. urodzin Gdyni literackie spotkanie z Gdynią w tle. Gościem spotkania będzie Olga Dębicka, autorka książki reporterskiej „Fotografie z tłem 2„opowiadającej o powojennym tyglu narodowościowym Trójmiasta.

Posłuchamy historii żydowskich, niemieckich, lwowskich, wileńskich zasłyszanych od obecnych gdynian i ich potomków przebywających na emigracji. Niektórzy bohaterowie książki znajdą się na widowni i zabiorą głos.

Olga Dębicka: dziennikarka, pisarka, podróżniczka. Autorka książek m.in. Marka Hłaski widzenie świata. Publikowała od Dziennika Bałtyckiego po Dialog Deutsch-Polnisches Magazin, przez 12 lat związana z portalem Wirtualna Polska. Obecnie od 14 lat stały współpracownik National Geographic. Laureatka nagród dziennikarskich i literackich m.in.: Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Polski Pulitzer), wyróżnienie pod patronatem Nowego Dziennika z Nowego Jorku, Pro Libro Legendo, Grand Press, nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy, uhonorowana Golden Pen Top Journalist Award 2015. Prywatnie mama małoletniego Kosmy, mieszka w Gdyni.

Fotografie z tlem 2017 _OKLADKA.indd

Tagi

Dodaj komentarz